top of page

Aşağıdaki video, sonuçların yeniden yayınlanmaya başlanacağı tarihe kadar sitede bulunması maksadıyla hazırlanmış, genel bir videodur. Herhangi bir robotun geçmiş işlemlerini göstermek amaçlı ayrıntılar yer almamaktadır. Son bir video olarak paylaşılmıştır.

Genel Nitelikte Son Video
Videoyu Oynat

 

 

TASLAK SAYFADIR

ANASAYFA İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Global ve yerel piyasaların geleneksel yatırım aracı kıymetli maden Altın, bist, erine geli, “viop nedir”, tirilmi, “viop nedir”,  tüm finansal ürünler yatırımcılar tarafından yoğun ilgi, viop, rmektedir. VİOP piyasasında, “viop nedir”, lem, viop, ren Dolar/Ons Altının dayanak varlık olduğu Dolar/Ons Altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi (XAUUSD) türev piyasaların likit ve, “viop nedir”, lem hacmi yüksek varlıkları arasındadır. BitCoin

 

VİOP’ta Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi ile ons altında kaldıraçlı olarak fiyatların  hem yükseli, “viop nedir”, i hem de dü, “viop nedir”,, “viop nedir”, ü, viop, nüne daha, bist,  teminat ve daha dü, “viop nedir”, ük maliyette yatırım yapılabilmektedir.

 

VİOP’ta Dolar/Ons Altın Vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesine yatırım avantajları. Borsa

 

Geleneksel yatırım araçlarında, “viop nedir”, lem alı, “viop nedir”, kanlığı,  güvenli yatırım aracı ko, “viop nedir”, ullanması, spot piyasa tecrübesi gibi birçok psikolojik yatırımcı davranı, “viop nedir”, ı Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde, “viop nedir”, lem yapılmasına , bist, emin olu, “viop nedir”, turmaktadır. Yatırımcı psikolojisi dı, “viop nedir”, ında ise VİOP’un yatırımcıya sunduğu avantajlı piyasa , viop, bist, ellikleri bu piyasada Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesine ilgiyi artırmaktadır.

 

Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesine VİOP’ta yatırımın yapmanın temel avantajlarının, bist, erinden tekrar geçersek;

Kaldıraç sisteminden faydalanarak daha, bist,  teminatla yatırım imkanı

Fiyatlar hem yükselirken hem de dü, “viop nedir”, erken yatırım olanağı sunan çift, viop, nlü yatırım avantajı

Tüm TL teminatların nemalandırılması

Dü, “viop nedir”, ük, “viop nedir”, lem maliyeti

Küçük birikimlerin de Dolar/Ons altında olu, “viop nedir”, an yatırım fırsatlarından faydalanma avantajı

 

Dolar/Ons Altın Vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde nasıl, “viop nedir”, lem yapılır?

 

Borsa İstanbul bünyesinde faaliyet, viop, steren VİOP’ta, “viop nedir”, lem yapabilmek için VİOP, “viop nedir”, lemlerine aracılık yetki belgesi bulunan bir aracı kurumda VİOP mü, “viop nedir”, teri hesabının açılması yeterlidir. VİOP mü, “viop nedir”, teri numarası ve , “viop nedir”, ifresi ile aracı kurumun web sitesi, bist, erinden VİOP, “viop nedir”, lem platformuna kullanıcı bilgilerini, bist,  ve kurum tarafından verilen , “viop nedir”, ifreni, bist, i girmeni, bist,  yeterlidir.

 

VİOP, “viop nedir”, lem platformuna onlina olarak bilgisayarını, bist, dan veya akıllı teknolojilerle bağlandıktan sonra kolaylıkla anlık fiyatlar, bist, erinden Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde olu, “viop nedir”, an potansiyel getiri fırsatlarını değerlendirebilirsini, bist, . Üstün mü, “viop nedir”, teri memnuniyeti odaklı çalı, “viop nedir”, an GCM Menkul Kıymet, bist, manlarından telefonla da destek alabilirsini, bist, .

 

Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde olu, “viop nedir”, an yatırım fırsatlarını değerlendirmek, spot piyasa risklerini, viop, netmek hatta piyasalar arasında olu, “viop nedir”, an fiyat farklılıklarını getiri fırsatını çevirmek aynı , bist, amanda anlık fiyat hareketlerinde ya da kısa-orta—u, bist, un vadede stratejisi, viop, nünde olu, “viop nedir”, an fiyat hareketlerinden ka, bist, anç potansiyellerini değerlendirmek çok kolaydır. Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde nasıl, “viop nedir”, lem yapılır, VİOP, “viop nedir”, lem platformuna nasıl ula, “viop nedir”, ılır gibi birçok sorunun cevabını yatırımcı dostu misyonu ile çalı, “viop nedir”, an GCM Menkul Kıymetler’in, bist, manlarından edinebilirsini, bist, .

 

VİOP’ta Dolar/Ons altın vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde, “viop nedir”, lem yapmaya ba, “viop nedir”, lamadan , viop, nce ba, bist, ı teknik bilgileri bilmek, “viop nedir”, lem stratejilerini, bist, in ba, “viop nedir”, arısını artıracaktır.

 

VİOP XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, melerine dair kısa teknik bilgiler

Vadeler iki , “viop nedir”, er aydır.

Vade, viop, ngüleri , “VIOP NEDIR”, ubat, Nisan, Ha, bist, iran, Ağustos, Ekim ve Aralık’tır.

Vadeler içinde bulunan ay, takip eden ay, sonraki ay ve aynı yılın Aralık ayı vadesi olmak, bist, ere toplamda 4 farklı vade aynı anda, “viop nedir”, lem, viop, rür. En aktif olan XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi ise en yakın vadeli kontrattır.

Vade bitiminde XAUUSD, viop, bist, le, “viop nedir”, meleri otomatik olarak sistem tarafından kapatılır. Yatırımcı isterse aynı stratejiyi yeni vadeye ta, “viop nedir”, ıyabilir.

XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinin büyüklüğü 1onstur. Minimum fiyat adımı  0,05’dir.

Değeri virgülden sonra, viop, rt basamak halinde kote edilir (1,2510 gibi)

XAUUSD, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde kotasyonlar dolar cinsinden verilir.

İ, “viop nedir”, lem saatleri 09:30 ile 18:15 arasındadır.

Kaldıraç oranı yakla, “viop nedir”, ık 1:16 olmakla birlikte, viop, bist, le, “viop nedir”, me teminatı vade boyunca sabittir. Cari fiyata, viop, re kaldıraç oranı deği, “viop nedir”, ebilmektedir.

 

XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, me kodu ve açılımı;

 

XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi, “viop nedir”, lem platformunda belirli kriterlere, viop, re olu, “viop nedir”, turulmu, “viop nedir”,  bir kod ile, “viop nedir”, lem, viop, rür. Kod;, viop, bist, le, “viop nedir”, me türü, dayanak varlık kodu, vade tarihi ve sıra no bilgilerini içerir.

 

, VIOP, rnek: F_ XAUUSD 0617

 

tablo

 

XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi kısa ve, bist, un po, bist, isyon

 

VİOP’ta tüm türev piyasalarda olduğu gibi iki ana strateji ile, “viop nedir”, lem yapılmaktadır: Fiyatların yükseleceği , viop, ng, viop, rüsünde, bist, un (long-alım) po, bist, isyon, fiyatların dü, “viop nedir”, eceği , viop, ng, viop, rüsünde ise kısa (short-satım) po, bist, isyon.

 

U, bist, un po, bist, isyon alınması , “viop nedir”, u anlama gelmektedir; XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesinde belirtilen kriterler, bist, erinde belirli miktarda ve belirli bir vadede varlığı alma taahhütüne sahip olunması. Bu po, bist, isyon fiyatların yükseleceği beklentisi ile açılır.

 

Kısa po, bist, isyon ise, bist, un po, bist, isyonun kar, “viop nedir”, ı taraftır, kısa po, bist, isyon alımı ise belirli bir miktarda, belirli vadede XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, mesi teslim etme yükümlülüğü anlamına gelmektedir. Bu po, bist, isyon XAUUSD vadeli, “viop nedir”, lem, viop, bist, le, “viop nedir”, me fiyatının dü, “viop nedir”, eceği beklentisi ile açılır. Yatırımcı bu po, bist, isyonda elinde olmayan varlığı daha yüksek fiyattan satıp daha dü, “viop nedir”, ük fiyattan po, bist, isyonu kapatma ve aradaki fark kadar kar elde etme stratejisi ile açılır. 

 

U, bist, un po, bist, isyon stratejisinde fiyatlar yükselirken yatırımcı kar ederken, kısa po, bist, isyonda fiyatlar dü, “viop nedir”, erken kar elde eder.

 

Not: VİOP’ta en çok yapılan hatalardan biri po, bist, isyonların kapanması sırasında olmaktadır., bist, un po, bist, isyon kısa po, bist, isyonla, kısa po, bist, isyon ise, bist, un po, bist, isyon ile kapanır.

Viop Nedir

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) alım (uzun-long) veya satım (short-kısa) pozisyonu açılmış fakat ters bir işlemle kapatılmamış ya da sözleşmenin bitim tarihinde teslim ile sonuçlanmamış pozisyonlara denir.

Viop sinyalleri

Normal seans öncesi fiyat belirlemek amacıyla yapılan seansa açılış öncesi seansı denir. VİOP’da açılış öncesi seans düzenlenmemekle birlikte ihtiyaç duyulduğunda düzenleneceği belirtilmektedir. Açılış seansında alınan denge fiyat normal seans açılırken baz fiyat olarak kullanılır.

Viop robotları

Normal seans öncesi fiyat belirlemek amacıyla yapılan seansa açılış öncesi seansı denir. VİOP’da açılış öncesi seans düzenlenmemekle birlikte ihtiyaç duyulduğunda düzenleneceği belirtilmektedir. Açılış seansında alınan denge fiyat normal seans açılırken baz fiyat olarak kullanılır.

Viop sinyal

Seans açıldığında oluşan ve ilk işlem gerçekleşen fiyata açılış fiyatı denir.

Viop robot

Seans içinde fiyat belirtmeden en düşük fiyattan alım yapılması amacıyla yapılan verilen emre denir.

viop demo hesap

Seans içinde fiyat belirtmeden en yüksek fiyattan satış işlemi yapılması amacıyla verilen emre denir.

viop deneme hesabı

VİOP’da işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin tüm vadelerin içinde en fazla işlem gören vadesine denir. Genellikle de vadeye en yakın sözleşme aktif vade olur.

viop eurusd

Şartlı emirlerde emri giren kişi tarafından belirlenen fiyattır. Aktivasyon fiyatı alış emirleri için daha yüksek fiyattan, satış emirleri için daha düşük fiyattan emirlerin gerçekleşmesi için kullanılır.

viop altın

Seans açıldığında oluşan ve ilk işlem gerçekleşen fiyata açılış fiyatı denir.

viop xauusd

Opsiyon alan tarafın sözleşmeye konu olan malı belirli bir vadede, belirli bir fiyattan alma hakkı veren ancak almayı zorunlu kılmayan sözleşmelerdir. Satıcı ise alıcı opsiyon haklarını kullanmak isterse satmaya yükümlüdür.

viop dolar tl

Opsiyon stratejilerindendir. Fiyat düşüşlerinde sınırlı kar el etmek bununla birlikte beklentinin tersi yönünde oluşabilecek gelişmelerde de zararı sınırlandırmak amacıyla uygulanır. Bu stratejide vadeli aynı olan iki opsiyon alınır ve kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonda alım pozisyonu, kullanım fiyatı düşük olan opsiyonda ise satım pozisyonu açılarak strateji uygulanır.

viop usd tl

Opsiyon stratejilerindendir. Vadesi aynı iki opsiyon alınır. Kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonda satım, kullanım fiyatı düşük olanda ise alım pozisyonu açılarak uygulanır. Alım opsiyonu borçlu ifadesi kullanılmasının sebebi ise kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonunun priminin düşük, kullanım fiyatı düşük olan opsiyonunun priminin ise yüksek olması sebebiyle, aradaki fark kadar yatırımcı prim ödemektedir. Dolayısıyla bu opsiyon stratejisinde prim farkı ödenmesi sebebiyle borçlu ifadesi kullanılmaktadır.

viop usdtl

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) alım (uzun-long) veya satım (short-kısa) pozisyonu açılmış fakat ters bir işlemle kapatılmamış ya da sözleşmenin bitim tarihinde teslim ile sonuçlanmamış pozisyonlara denir.

viop usdtry

Dayanak varlık, vade ve kullanım fiyatının aynı olduğu Avrupa tipi alım opsiyonu ile satım opsiyonu arasındaki ilişkidir.

viop usd try

Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmesinin cari fiyattan alış fiyatıdır.

viop indicator

Asli değerli opsiyonlar karda olan opsiyonları tanımlar. Alım opsiyonları ve satım opsiyonları için karlılık durum farklıdır. Dayanak varlığın cari fiyatı, alım opsiyonlarında kullanım fiyatının üzerinde, satım opsiyonlarında ise altındadır. Yani opsiyonun içsel değerinin sıfırdan büyük olduğu opsiyonlardır. Satım opsiyonlarında ise asli değerli opsiyon; kullanım fiyatının dayanak varlık fiyatından yüksek olduğu durumdur.

viop indikatör

Opsiyon stratejilerindendir. Vadesi aynı iki opsiyon alınır. Kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonda satım, kullanım fiyatı düşük olanda ise alım pozisyonu açılarak uygulanır. Alım opsiyonu borçlu ifadesi kullanılmasının sebebi ise kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonunun priminin düşük, kullanım fiyatı düşük olan opsiyonunun priminin ise yüksek olması sebebiyle, aradaki fark kadar yatırımcı prim ödemektedir. Dolayısıyla bu opsiyon stratejisinde prim farkı ödenmesi sebebiyle borçlu ifadesi kullanılmaktadır.

viop teknik analiz

Dayanak varlık, vade ve kullanım fiyatının aynı olduğu Avrupa tipi alım opsiyonu ile satım opsiyonu arasındaki ilişkidir.

viop yorum

Alivre sözleşmelerde alıcı/satıcının belli bir miktar, fiyat, nitelik ve vadedeki ürünün almasını/satması amacıyla düzenlediği sözleşmelerdir. Vadeli işlem sözleşmelerinden farkı tarafların kendi aralarında belirli riskleri üstlenmemek amacıyla yaptıkları sözleşmelerdir ve tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeme durumu garanti altına alınmamıştır. Ayrıca devredilemezler.

viop hisse

Asli değerli opsiyonlar karda olan opsiyonları tanımlar. Alım opsiyonları ve satım opsiyonları için karlılık durum farklıdır. Dayanak varlığın cari fiyatı, alım opsiyonlarında kullanım fiyatının üzerinde, satım opsiyonlarında ise altındadır. Yani opsiyonun içsel değerinin sıfırdan büyük olduğu opsiyonlardır. Satım opsiyonlarında ise asli değerli opsiyon; kullanım fiyatının dayanak varlık fiyatından yüksek olduğu durumdur.

viop bist

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) alım (uzun-long) veya satım (short-kısa) pozisyonu açılmış fakat ters bir işlemle kapatılmamış ya da sözleşmenin bitim tarihinde teslim ile sonuçlanmamış pozisyonlara denir.

viop30

Seans açıldığında oluşan ve ilk işlem gerçekleşen fiyata açılış fiyatı denir.

viop 30

Opsiyon alan tarafın sözleşmeye konu olan malı belirli bir vadede, belirli bir fiyattan alma hakkı veren ancak almayı zorunlu kılmayan sözleşmelerdir. Satıcı ise alıcı opsiyon haklarını kullanmak isterse satmaya yükümlüdür.

viop bist30

Normal seans öncesi fiyat belirlemek amacıyla yapılan seansa açılış öncesi seansı denir. VİOP’da açılış öncesi seans düzenlenmemekle birlikte ihtiyaç duyulduğunda düzenleneceği belirtilmektedir. Açılış seansında alınan denge fiyat normal seans açılırken baz fiyat olarak kullanılır.

viop bist 30

Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmesinin cari fiyattan alış fiyatıdır.

viop bist-30

Seans içinde fiyat belirtmeden en düşük fiyattan alım yapılması amacıyla yapılan verilen emre denir.

viop kaldıraç

Seans içinde fiyat belirtmeden en yüksek fiyattan satış işlemi yapılması amacıyla verilen emre denir.

viop forum

VİOP’da işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin tüm vadelerin içinde en fazla işlem gören vadesine denir. Genellikle de vadeye en yakın sözleşme aktif vade olur.

viop kazananlar

Opsiyon stratejilerindendir. Fiyat düşüşlerinde sınırlı kar el etmek bununla birlikte beklentinin tersi yönünde oluşabilecek gelişmelerde de zararı sınırlandırmak amacıyla uygulanır. Bu stratejide vadeli aynı olan iki opsiyon alınır ve kullanım fiyatı yüksek olan opsiyonda alım pozisyonu, kullanım fiyatı düşük olan opsiyonda ise satım pozisyonu açılarak strateji uygulanır.

viop forex farkı

Normal seans öncesi fiyat belirlemek amacıyla yapılan seansa açılış öncesi seansı denir. VİOP’da açılış öncesi seans düzenlenmemekle birlikte ihtiyaç duyulduğunda düzenleneceği belirtilmektedir. Açılış seansında alınan denge fiyat normal seans açılırken baz fiyat olarak kullanılır.

viop forex

Şartlı emirlerde emri giren kişi tarafından belirlenen fiyattır. Aktivasyon fiyatı alış emirleri için daha yüksek fiyattan, satış emirleri için daha düşük fiyattan emirlerin gerçekleşmesi için kullanılır.

forex viop

Alivre sözleşmelerde alıcı/satıcının belli bir miktar, fiyat, nitelik ve vadedeki ürünün almasını/satması amacıyla düzenlediği sözleşmelerdir. Vadeli işlem sözleşmelerinden farkı tarafların kendi aralarında belirli riskleri üstlenmemek amacıyla yaptıkları sözleşmelerdir ve tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeme durumu garanti altına alınmamıştır. Ayrıca devredilemezler.

Bist30

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda herhangi bir sözleşmede (kontratta) pozisyon açmak için hesapta olması gereken minimum miktardır. Her bir sözleşme için başlangıç teminatı farklı olduğu gibi, işlem yapılan her ürün için de ayrı başlangıç teminatı gereklidir.

Bist 30

Opsiyon alan tarafın sözleşmeye konu olan malı belirli bir vadede, belirli bir fiyattan alma hakkı veren ancak almayı zorunlu kılmayan sözleşmelerdir. Satıcı ise alıcı opsiyon haklarını kullanmak isterse satmaya yükümlüdür.

Bist-30

Sözleşmenin işlem gördüğü andaki değeridir.

Bist

Vadeli işlem sözleşmeleri ve opsiyonlar gibi türev ürünlere konu olan hisse senedi, emtia, mal, ekonomik göstergeler, döviz, kıymetli madenler, faiz gibi varlıkların konu olduğu varlıklardır.

Hisse

VİOP’ta kullanılan önemli fiyat stratejilerinden birdir. Farklı kullanım fiyatlı aynı türde (alım yada satım) opsiyondan eş zamanlı olarak birinin alınıp diğerinin satılması stratejisidir.

Hisse analiz

Emrin fiyatını değiştirmeden ya da daha iyi fiyatlı emir olması koşulu ile emrin bölünerek gerçekleştirilmesidir.

Hisse teknik analiz

Açık olan emirlerin sistemde daha iyi hale getirilmesidir. Alış emirlerinde fiyatların yukarı doğru, satış emirlerinde ise aşağı yönlü çekilmesidir.

hisse yorum

VİOP’ta işlem gören her varlık içim bir defada gerçekleşebilecek en küçük fiyat hareketidir.

hisse senedi

Daha düşük fiyatlı satım emirlerinin daha yüksek fiyatlı satım emirlerinden; daha yüksek fiyatlı alım emirlerinin daha düşük fiyatlı alım emirlerinden önce karşılanmasını ifade eder.

hisse senedi analiz

Sisteme girildiği anda, pasifte bekleyen emirlerin durumuna göre emrin ya tamamının gerçekleşmesi ya da gerçekleşmediğinde iptal edilmesi için kullanılan emir tipidir.

bist viop

Gün sonuna kadar geçerli emirler için kullanılır. Emir gün sonuna kadar gerçekleşmezse iptal edilir. VİOP’ta seans emri ve günlük emir aynı işlevi görür.

bist meta trader

Emrin girildiği tarihten iptaline kadar geçerli olan emir tipidir. VİOP’ta bu emir sözleşmenin vade bitimine kadar iptal edilmediği sürece sistemde kalır. Vade bitiminde ise otomatik olarak iptal edilir.

bist metatrader

Emrin fiyatını değiştirmeden ya da daha iyi fiyatlı emir olması koşulu ile emrin bölünerek gerçekleştirilmesidir.

bist mt4

Vadeli işlem sözleşmeleri ve opsiyonlar gibi türev ürünlere konu olan hisse senedi, emtia, mal, ekonomik göstergeler, döviz, kıymetli madenler, faiz gibi varlıkların konu olduğu varlıklardır.

bist mt5

Sisteme girildiği anda, pasifte bekleyen emirlerin durumuna göre emrin ya tamamının gerçekleşmesi ya da gerçekleşmediğinde iptal edilmesi için kullanılan emir tipidir.

mt5 indicator

Gün sonuna kadar geçerli emirler için kullanılır. Emir gün sonuna kadar gerçekleşmezse iptal edilir. VİOP’ta seans emri ve günlük emir aynı işlevi görür.

mt5 indikatör

Opsiyon alan tarafın sözleşmeye konu olan malı belirli bir vadede, belirli bir fiyattan alma hakkı veren ancak almayı zorunlu kılmayan sözleşmelerdir. Satıcı ise alıcı opsiyon haklarını kullanmak isterse satmaya yükümlüdür.

mt5 indir

Daha düşük fiyatlı satım emirlerinin daha yüksek fiyatlı satım emirlerinden; daha yüksek fiyatlı alım emirlerinin daha düşük fiyatlı alım emirlerinden önce karşılanmasını ifade eder.

mt5 viop

VİOP’ta kullanılan önemli fiyat stratejilerinden birdir. Farklı kullanım fiyatlı aynı türde (alım yada satım) opsiyondan eş zamanlı olarak birinin alınıp diğerinin satılması stratejisidir.

viop meta trader

Açık olan emirlerin sistemde daha iyi hale getirilmesidir. Alış emirlerinde fiyatların yukarı doğru, satış emirlerinde ise aşağı yönlü çekilmesidir.

viop metatrader

Sözleşmenin işlem gördüğü andaki değeridir.

viop mt5

VİOP’ta işlem gören her varlık içim bir defada gerçekleşebilecek en küçük fiyat hareketidir.

borsa

Emrin girildiği tarihten iptaline kadar geçerli olan emir tipidir. VİOP’ta bu emir sözleşmenin vade bitimine kadar iptal edilmediği sürece sistemde kalır. Vade bitiminde ise otomatik olarak iptal edilir.

viop borsa

Tanımlı fiyat ya da miktarda emrin gerçekleşemeyen kısmının, tanımlı fiyat ya da miktardan gerçekleşmesi için emir tipine göre sisteme yazılması için kullanılan emir türüdür.

forex

Vadeli piyasalarda sözleşmenin uzun ve kısa olmak üzere iki taraf vardır. Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinde kısa pozisyon sözleşmeyi satma yükümlülüğüne sahip olan taraftır.

bottom of page