STRATEJİ DENEME (ROBOT TESTİ) SONUÇLARINA NASIL GÜVENİLİR?

 

 

  • Test ettiğimiz bir robotun, gerçek/demo hesapta ve strateji denemede, büyük oranda aynı şekilde sonuç verdiğinden emin olmalıyız.

 

  • Strateji denemede muazzam(huge) kârlar sağlayan çok sayıda robot görebilirsiniz. Ancak, gerçek işlemler ile karşılaştırılmadığı sürece bunlar sadece gerçekliği belirsiz hayaller olarak kalır.

 

  • Bazı robotlar ise, geliştiricileri tarafından strateji denemeye kapatılmıştır. Bu robotların tanıtımında sizlere belirli tarihlerde elde ettiği kârlar sunulur ve inanın bunlar fazlasıyla etkileyicidir.

 

  • Peki, bir robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta, yani gerçek işlemlerde aynı şekilde hareket ettiğini nasıl anlarız? Bunu anlamanın tek gerçekçi yolu vardır. En azından 1 haftalık süreçte, robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta aynı işlemleri aynı zamanlarda açtığını ve aynı kâr/zarar ile kapattığını görmeliyiz. Bunun dışında hiç bir yol tam manasıyla inandırıcı değildir. Robotun 1 haftalık, 1 aylık, vs. gerçek hesap sonuçlarını tek başına görmek, farklı tarihleri test etme olanağı vermediği için yeterli olmaz.

      Ama, eğer robot en azından 1 hafta boyunca gerçek hesapta ve strateji denemede aynı şekilde hareket ediyorsa, bu demek olur ki, bu robotun

      strateji denemede vereceği sonuçlar güvenilir sonuçlardır. Robotlarımıza ait sonuçlar için tıklayınız.