top of page

STRATEJİ DENEME (ROBOT TESTİ) SONUÇLARINA NASIL GÜVENİLİR?

 

 

  • Test ettiğimiz bir robotun, gerçek/demo hesapta ve strateji denemede, büyük oranda aynı şekilde sonuç verdiğinden emin olmalıyız.

 

  • Strateji denemede muazzam(huge) kârlar sağlayan çok sayıda robot görebilirsiniz. Ancak, gerçek işlemler ile karşılaştırılmadığı sürece bunlar sadece gerçekliği belirsiz hayaller olarak kalır.

 

  • Bazı robotlar ise, geliştiricileri tarafından strateji denemeye kapatılmıştır. Bu robotların tanıtımında sizlere belirli tarihlerde elde ettiği kârlar sunulur ve inanın bunlar fazlasıyla etkileyicidir.

 

  • Peki, bir robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta, yani gerçek işlemlerde aynı şekilde hareket ettiğini nasıl anlarız? Bunu anlamanın tek gerçekçi yolu vardır. En azından 1 haftalık süreçte, robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta aynı işlemleri aynı zamanlarda açtığını ve aynı kâr/zarar ile kapattığını görmeliyiz. Bunun dışında hiç bir yol tam manasıyla inandırıcı değildir. Robotun 1 haftalık, 1 aylık, vs. gerçek hesap sonuçlarını tek başına görmek, farklı tarihleri test etme olanağı vermediği için yeterli olmaz.

      Ama, eğer robot en azından 1 hafta boyunca gerçek hesapta ve strateji denemede aynı şekilde hareket ediyorsa, bu demek olur ki, bu robotun

      strateji denemede vereceği sonuçlar güvenilir sonuçlardır. Robotlarımıza ait sonuçlar için tıklayınız.

bottom of page