top of page

 |  Site Hakkında  |  Satın Alma  |  İletişim  |

Her iki robot da scalping stratejisi uygulaması amacıyla geliştirilmiş, alım-satım işlemlerini otomatik olarak yapan, tüm parite ve diğer finansal ürünlerde, tüm zaman aralıklarında kullanılabilecek sistemlerdir. Scalping robotu olmaları sebebiyle, bir çok input değeri kullanıcı tarafından değiştirilebilecek şekilde ayarlanmıştır. Robotların temel pozisyona giriş stratejileri birbirlerinden farklı olmakla beraber, kullanılacakları pariteye, zaman aralığına ve kendilerine tanımlanmış input kombinasyonlarına bağlı olarak ortaya çıkacak sonuçlar da mutlaka farklılaşacaktır. 

Robotların ücretsiz sürümlerini dilediğiniz demo hesapta, dilediğiniz sürece kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümlerde tüm inputlar aktiftir ve çalışma sistemi orijinal sürüm ile aynıdır. Ücretsiz sürümleri size gönderilen robotlarda yüklü olan input değerleriyle kullanabileceğiniz gibi, bu değerlerde değişiklik de yapabilirsiniz.

Scalping, küçük fiyat hareketlerinden faydalanarak ve genellikle büyük lotlar kullanılarak küçük kâr hedefli çok sayıda pozisyon açıp-kapatmak suretiyle gerçekleştirilen bir işlem stratejisidir. Scalping amaçlı işlemler genellikle kısa süreli açık kalıyor olmalarına rağmen, aslında her bir işlemin açık kalma süresi paritedeki hareketin büyüklüğüne bağlıdır. Her ne kadar pozisyonun küçük kâr hedefi olsa da, bu hedefe ulaşılması bile her zaman bir kaç dakika içinde gerçekleşemeyebilir. Çünkü scalping stratejisinin esas amacı, işlemin açık kalma süresinin değil, kâr hedefinin küçük tutulmasıdır.

bottom of page