top of page

Raporların görüntülenmesinde problem yaşarsanız, bu durumu mesaj göndererek bildirebilirsiniz. Sonrasında ilgili görüntüler mail adresinize iletilecektir.

Çalışma Sistemi Detayları

Çalışma Sistemi
 • Tüm işlemlerini otomatik olarak açar, sürdürür ve gerektiğinde otomatik olarak kapatır.

 • Her işleminde Zararı Durdur(S/L) ve Kâr Al(T/P) değeri kullanır. Ancak gerek gördüğünde, bu değerleri beklemeden de işlemlerini kapatabilir.

 • Uygun şartlar oluştukça S/L değerini yaklaştırır. Buna bağlı olarak, S/L ile kapandığı hâlde kâr eden bir çok işlemi olur. (Bilinen "Takip Eden Zarar Durdurucu"dan farklı sistemler kullanır.)

 • Scalping yapmaz. S/L ya da T/P ile kapanmadığı sürece her işlemini en az 1 saat açık tutar, 24 saatten daha uzun süre açık tuttuğu işlemleri de olabilir.

 • Hafta sonuna işlem bırakmaz.

 • Spread - Slippage kontrolü vardır. İşlem açmak için uygun şartlar oluşmuş olsa dâhi, yüksek spread varken veya fiyatta büyük kayma olduğunda işlem açmaz.

 • EURUSD, GBPUSD ve EURGBP paritelerinde çalışan 3 farklı robottan oluşan bir sistemdir.

 • Tüm hesaplarda ve strateji denemede %100'e yakın eşit sonuçlar verir.

 • Çalışması esnasında herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymaz. Dilendiğinde, hiç müdahale edilmeden aylarca çalışabilir.

Raporlar Hakkında

Raporlar Nasıl Elde Edilir?

Kullandığınız MT4, paritelerin geçmiş fiyat hareketlerini aklında tutar. Strateji Deneme fonksiyonu sayesinde, "eğer bu tarihler arasında ben bu robotu kullansaydım, ne kadar kâr/zarar ederdim" sorusuna cevap bulabilirsiniz.
MT4, aklında tuttuğu fiyat hareketlerini dilerseniz grafik üzerinde size de göstererek, robotunuzun o hareketlerde (yani o tarih aralığında) nasıl sonuç verdiğinin raporunu oluşturur.

Siz de, robotların ücretsiz versiyonlarını kullanarak aynı raporları elde edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili tüm detaylar ücretsiz sürümlerle birlikte gönderilmektedir.

Raporlar Neden Önemlidir?
Bu raporlar, robotların hiç durdurulmadan ve hiç bir işleme müdahale edilmeden çalıştırılmaları ile elde edilmiş sonuçları en doğru şekilde ortaya koyarlar. Böylece robotların zarar ettikleri dönemleri de detaylıca inceleyebilir, dilediğiniz kapsamda analiz yapabilirsiniz. Rapor sonuçlarının güvenilir olabilmesi için, robotların yapısının buna uygun olaması ve geliştiricileri tarafından geçmiş teste kapatılmamış olmaları gerekir.

Raporlara Nasıl Güvenilir?

 • Test ettiğimiz bir robotun, gerçek/demo hesapta ve strateji denemede, büyük oranda aynı şekilde sonuç verdiğinden emin olmalıyız.

 • Strateji denemede muazzam kârlar sağlayan çok sayıda robot görebilirsiniz. Ancak, gerçek işlemler ile karşılaştırılmadığı sürece bunlar sadece gerçekliği belirsiz hayaller olarak kalır.

 • Bazı robotlar ise, geliştiricileri tarafından strateji denemeye kapatılmıştır. Bu robotların tanıtımında sizlere belirli tarihlerde elde ettiği kârlar sunulur ve inanın bunlar fazlasıyla etkileyicidir.

 • Peki, bir robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta, yani gerçek işlemlerde aynı şekilde hareket ettiğini nasıl anlarız? Bunu anlamanın tek gerçekçi yolu vardır. En azından 1 haftalık süreçte, robotun strateji denemede ve gerçek/demo hesapta aynı işlemleri aynı zamanlarda açtığını ve aynı kâr/zarar ile kapattığını görmeliyiz. Bunun dışında hiç bir yol tam manasıyla inandırıcı değildir. Robotun 1 haftalık, 1 aylık, vs. gerçek hesap sonuçlarını tek başına görmek, farklı tarihleri test etme olanağı vermediği için yeterli olmaz.
  Ama, eğer robot en azından 1 hafta boyunca gerçek/demo hesapta ve strateji denemede aynı şekilde hareket ediyorsa, bu demek olur ki, bu robotun strateji denemede vereceği sonuçlar güvenilir sonuçlardır.

bottom of page